Wdrożenia

Telsar od lat z powodzeniem realizuje projekty wdrożeniowe dla polskich przedsiębiorstw i instytucji. Celem każdego prowadzonego przez nas wdrożenia jest dostarczenie klientom rozwiązań, których faktycznie potrzebują. Z wiedzy, doświadczenia i kompetencji naszych specjalistów, inżynierów i konsultantów skorzystało już wiele polskich przedsiębiorstw. Wielu firmom udało się też usprawnić funkcjonowanie kluczowych w działalności biznesowej systemów informatycznych.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych projektów zrealizowanych dla naszych klientów:

W drodze przetargu nieograniczonego na dostawę doposażenia pracowni sieciowej wraz z systemem dostępu w listopadzie 2012 roku, wybrana została oferta firmy Telsar, którą oparliśmy na sprzęcie Enterasys Networks, a także na rozwiązaniu Network Access Control tej samej firmy.
W tym projekcie Telsar był odpowiedzialny za dostawę i wdrożenie kompleksowego rozwiązania wsparcia serwisowego, które jest zgodne z metodologią ITIL i zdolne do obsługi tysiąca zgłoszeń z wielu różnych lokalizacji spółki Emperia Holding.Specjaliści Telsar musieli sprostać następującym długofalowym celom wdrożenia wyznaczonym przez klienta:
Telsar zaprojektował i wdrożył rozwiązanie CA Service Desk Manager również w spółce Inter Cars. Specyfikacja tej implementacji była następująca:
W projekcie wdrożenia tego systemu monitoringu usług IT, zespół specjalistów Telsar był odpowiedzialny za implementację zintegrowanego narzędzia do wsparcia usług biznesowych świadczonych przez departament IT w firmie Inter Cars. Konsultanci i inżynierowie Telsar byli odpowiedzialni za analizę i przygotowanie koncepcji całego systemu, modelowanie usług IT oraz wdrożenie zintegrowanego rozwiązania dla międzynarodowej struktury tej firmy.
W ramach projektu zrealizowanego przez Telsar dla platformy internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT, specjaliści naszej firmy przeprowadzili gruntowną analizę wymagań, począwszy od struktury portalu, poprzez procesy biznesowe, a skończywszy na parametrach SLA.
W drodze konkursu ofert zrealizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu na system kontroli dostępu, wybrany został projekt zaproponowany przez Telsar, który oparliśmy na rozwiązaniu klasy NAC jednego z wiodących światowych producentów. Nasi specjaliści byli odpowiedzialni za dostarczenie zintegrowanego systemu kontroli dostępu do sieci wraz z systemem zarządzania oraz usługą instalacji i konfiguracji.
Ten kolejny projekt realizowany przez Telsar dla spółki Inter Cars polegał na zaprojektowaniu i uruchomieniu lokalizacji typu „Data Center”, czyli serwerowni świadczącej usługi dla dużej organizacji. Dodajmy, że z udostępnianych w ten sposób serwisów korzysta jednocześnie bardzo duża liczba użytkowników, co generuje ogromne ilości ruchu sieciowego.